First to Fight logo

First to Fight

Rok założenia: 2013
Kraj: Polska

First to Fight jest polskim producentem modeli plastikowych, który został założony w 2013 roku w Warszawie. Firma specjalizuje się w produkcji modeli z okresu II wojny światowej, a dokładniej modeli z 1939 roku, i pozostaje wierna tej tematyce. Wszystkie dostępne w ofercie modele zostały wyprodukowane w skali 1:72.

Oprócz samych modeli czołgów First to Fight produkuje również modele dwu i trzy konnych zaprzęgów, które walczyły na polach II wojny światowej. Największą popularnością cieszą się jednak modele czołgów. Jest to jeden z niewielu producentów modeli plastikowych, który w swojej ofercie nie posiada żadnego modelu samolotu. W zamian za to może się pochwalić kilkoma dostępnymi modelami haubic m.in.:

– haubica 155 mm M1918,

– niemiecka ciężka haubica polowa do trakcji mechanicznej.

Nazwa firmy nawiązuje do słynnej dewizy Wojska Polskiego oraz do pierwszych walk polskich żołnierzy podczas II wojny światowej. Wszystkie modele dostępne w ofercie tego producenta słyną z wysokiej jakości wykonania oraz dbałości o każdy szczegół. Po każdym modelu widać, jak dużo uwagi przyłożono do tego, aby każdy detal był, jak najbardziej autentyczny. Ich oferta jest ciągle rozbudowywana o nowe modele.