Gecko Models logo

Gecko Models

Rok założenia: 2016
Kraj: Chiny

Gecko Models to chiński producent zajmujący się modelami plastikowymi. Firma powstała w połowie 2016 roku w Hongkongu. Producent może pochwalić się wysoce rozwiniętymi zakładami produkcyjnymi oraz funduszami pozwalającymi na zatrudnienie zespołów badawczych, składających się z ekspertów z całego świata. Wszystko po to, aby oferta firma była, jak najdoskonalsza, najdokładniej odwzorowywała każdy pojazd i sprawiała modelarzom, jak najwięcej radości.

W ofercie Gecko Models znajdziemy modele czołgów oraz modele pojazdów wojskowych z okresu II wojny światowej. Wyjątek stanowią różne modele figurek żołnierzy i trzy modele amerykańskich wojskowych maszyn budowlanych (z którymi nie spotkałem się w ofertach innych producentów modelarskich):

– US Army Light Type III Skid Steer Loader (M400W),

– US Army Heavy Type II Skid Steer Loader (M400T),

– US Army Light Type III Skid Steer Loader (M400W) with Bar Track.

Niemal wszystkie modele w ofercie tego producenta zostały wykonane w popularnej skali 1:35. Również figurki żołnierzy są wierne tej skali, więc jeśli myślimy o stworzeniu dioramy z wykorzystaniem modeli tego producenta, to nie będziemy mieli problemu z odwzorowaniem załogi czołgu. Tylko dwa modele czołgów zostały wyprodukowane w większej skali 1:16:

– Pz.kpfw II (Sd.Kfz. 121) Ausf. F (North Africa & Italian Front),

– Pz.Kpfw. II (Sd.Kfz.121) Ausf.B Modified (French Campaign).

Oferta firmy Gecko Models jest cały czas rozwijana, przez co możemy liczyć na dość często premiery nowych modeli. Średnio w roku pojawia się kilka nowych modeli lub wznowienie starszych edycji z nowymi wypraskami.