Warhammer: The Horus Heresy

Na tyle na ile udało mi się poznać uniwersum Warhammera uważam, że nie mógłbym pominąć na swojej stronie okresu Warhammer: The Horus Heresy. Jest to bardzo specyficzny i tragiczny zarazem okres w historii uniwersum Warhammer 40k, gdzie dochodzi do zdrady jednego z najważniejszych dowódców Adeptus Astartes, Horusa Lupercala, który pod wpływem sił Chaosu zbuntował się przeciwko samemu Imperatorowi.

To właśnie ten fragment czasu zmienił oblicze całej galaktyki i pozostawił trwałe piętno na losach imperiów. W tym okresie dochodziło do braterskich konfliktów, a morale całej ludzkości znajdowały się na równi pochyłej, co nie wróżyło dobrze dla jej przetrwania. W Warhammer: The Horus Heresy królują chaos i upadek, a granice między dobrem a złem niemal nie istnieją.

Oczywiście powyższe akapity stanowią tylko telegraficzny skrót tego okresu, w którym nie podjąłem nawet tematu wojny domowej, jaka wybuchła właśnie w tym okresie. Dlatego właśnie na tej stornie będę chciał przybliżyć tę historię, żeby każdy wiedział, co się stało i dlaczego, a jednocześnie zapoznać Was z figurkami, które są powiązane z Warhammer: The Horus Heresy. Tak samo jak w przypadku poprzednich podstron poświęconych Warhammerowi, także tutaj będę wrzucał fotorelację z budowy figurek oraz ich malowania, a także efektu końcowego.

Będę starał się także krótko zrecenzować poszczególne figurki. Jakie napotykałem trudności w trakcie składania i malowania, tak żeby ktoś, kto przeczyta takie podsumowanie wiedział, na co należy uważać i czego warto unikać. Mam nadzieję, że każdy fan uniwersum Warhammer znajdzie tu coś dla siebie.