Warhammer 40 000

Kilka miesięcy temu zacząłem intensywnie interesować się uniwersum Warhammer. Nie tyle samą grą, ile samym uniwersum i malowaniem figurek, które cechuje wysoka jakość wykonania. No i można powiedzieć, że przepadłem. Nie będzie dużym nadużyciem, jak powiem, że uniwersum Warhammer 40k jest jednym z najbardziej kompleksowych, mrocznych i epickich światów science fiction, które kiedykolwiek zostało stworzone.

Jest to miejsce dla każdego, kto lubi ciężki i mroczny klimat, ale nie tylko. W świecie Warhammer 40 000 historia splata się z mitologią, technologia z magią, a jedyną stałą jest niekończąca się wojna. Całe to uniwersum jest miejscem, gdzie imperia i najróżniejsze kosmiczne rasy walczą ze sobą o przetrwanie w bezlitosnym świecie 41 tysiąclecia.

Jak już zapewne wiecie z opisu głównej kategorii, ten gigantyczny wszechświat został stworzony przez brytyjską firmę Games Workshop, a jego korzenie sięgają lat 80. Wtedy zaczęły powstawać pierwsze edycje gry planszowej, która później przerodziła się w ogromną narrację, obejmującą książki, komiksy, gry komputerowe oraz same figurki.

To właśnie figurki do gry Warhammer 40k będzie można znaleźć na tej podstronie. Będą pojawiać się tutaj fotorelacje z budowy konkretnych zestawów do Warhammera 40 000, opis historii świata, opisy frakcji, które występują w grze, a z czasem również zasady gry. Przygotujcie się więc na podróż przez ciemne aleje potęgi, kłamstwa i bohaterstwa, gdzie każdy wybór może zmienić bieg historii w tym futurystycznym świecie.