Recenzje modeli

Rozpoczynając swoją przygodę z modelarstwem, zawsze brakowało mi solidnego podsumowania każdego modelu od A do Z. Jak już pojawiały się tego typu materiały, to zazwyczaj były robione pobieżnie lub od niechcenia.

Na stronie poświęconej recenzjom modeli, będę opisywał każdy model, który złożyłem i pomalowałem. Ocenie będą podlegać takie elementy, jak np. łatwość w składaniu, poziom spasowania poszczególnych elementów, czy nie zbankrutujemy na szpachli w trakcie wykańczania modelu itp.

W każdej recenzji będę starał się też opisać czy dany model nadaje się dla początkujących modelarzy, czy raczej dla tych bardziej zaawansowanych. Oprócz tego będę także wymieniał narzędzia, w jakie warto się zaopatrzyć przed przystąpieniem do składania modelu.

Myślę, że będzie to o tyle istotne, że chcąc kupić konkretny model, nikt nie zostanie na lodzie, kiedy okaże się, że do sklejenia modelu konieczne będzie wykorzystanie np. mini wiertarki, której nie posiadamy w swoim warsztacie (jest to dość częsty przypadek przy sklejaniu modeli czołgów, kiedy to w instrukcji pojawia się konieczność nawiercenia kilku otworów w pancerzu).

Każdy model będzie podlegał ocenie w skali od 1 do 10 dla kilku czynników, a ocena końcowa będzie średnią wyciąganą z nich wszystkich i będą to moje subiektywne oceny, które będziecie mogli skorygować z własnymi odczuciami podczas składania konkretnego modelu.