Warhammer Age of Sigmar

Warhammer Age of Sigmar (AoS) jest następcą wcześniejszego uniwersum Warhammer Fantasy Battle, które zostało ogłoszone przez Games Workshop jako zakończone wydarzeniami nazywanymi „Zbawieniem”. Age of Sigmar przenosi graczy do zupełnie nowego świata, w którym mity i rzeczywistość splatają się ze sobą, tworząc nowe epickie opowieści i bitwy. Choć AoS jest częścią uniwersum Warhammer, to jednak swoją stylistyką jest nieco mniej mroczne (przynajmniej w moim odczuciu).

Sama gra oferuje kompleksową mechanikę, która pozwala na starcia pomiędzy nowymi armiami stworzeń i bohaterów. Fabularnie Warhammer Age of Sigmar wprowadza do gry zupełnie nową krainę, w której ścierają się ze sobą różne frakcje w walce o kontrolę nad różnymi królestwami. Jak widać wspólną cechą uniwersum Warhammera jest nieustający konflikt i walka o dominację.

Świat Age of Sigmar cały czas się rozwija, powstają nowe powieści i nowe modele figurek, którym poświęcona będzie ta strona. Moim celem będzie przybliżenie Wam bogactwa tego nowego świata, opis głównych wątków fabularnych, poszczególnych frakcji i bohaterów. Będą tu trafiać również wszystkie postępy, w formie fotorelacji z malowania figurek z uniwersum Warhammer Age of Sigmar, które poczyniłem.