Nunu logo

Nunu

Rok założenia: 2017
Kraj: Chiny

Nunu, a dokładniej Hobby Nunu Model Kit, to chiński producent modeli plastikowych. Firma została założona w 2017 roku w Makau przez grupę entuzjastów modelarstwa samochodowego, i do dzisiaj specjalizuje się w produkcji modeli samochodów wyścigowych.

Większość modeli dostępnych w ofercie została wykonana w skali 1:24, ale znalazło się także miejsce dla jednego modelu wykonanego w skali 1:20 – McLaren MP4/2C ’86 Portuguese GP oraz jednego modelu wykonanego w skali 1:12, którym jest Lotus Honda 99T Lotus Team.

Nazwa „Nunu” odnosi się do dźwięku silnika samochodowego. Firma szybko zyskała uznanie wśród modelarzy ze względu na wysoką jakość swoich modeli, szczególnie w zakresie detali i dopasowania części. Firma oferuje także szereg akcesoriów i dodatków do modeli, takich jak np. elementy fototrawione.

Oferta producenta cały czas jest rozbudowywana, a do produkcji wykorzystywane są innowacyjne elementy, które wzbogacają gotowe modele o nowe detale. Oprócz akcesoriów wzbogacających modele samochodów o dokładniejsze detale, w ofercie Nunu znajdują się również dedykowane zestawy kalkomanii do poszczególnych modeli samochodów.

Z pewnością wszyscy fani modeli samochodów rajdowych znajdą w ofercie producenta coś dla siebie, tym bardziej że cena modeli stanowi idealny stosunek do ich jakości.