OcCre logo

OcCre

Rok założenia: 2000
Kraj: Hiszpania

OcCre jest hiszpańskim producentem modeli drewnianych, który powstał w 2000 roku w Barcelonie. Za jego powstanie odpowiada grupa pasjonatów modelarstwa, których celem było tworzenie wysokiej jakości modeli, dostępnych dla każdego. Oprócz tego jedno motto firmy dotyczy wykorzystania czasu wolnego do jego kreatywnego spożytkowania.

Od początku swojej działalności firma stawiała na wysoką jakość swoich produktów, co pozwoliło jej zyskać uznanie i popularność wśród modelarzy na całym świecie. W ofercie Occre znajdują się modele drewniane o różnym stopniu trudności, przeznaczone dla modelarzy początkujących i zaawansowanych.

Wśród najbardziej popularnych modeli Occre znajdują się modele statków, takie jak np. Titanic, HMS Bounty, Mayflower czy San Francisco II. Firma oferuje również modele lokomotyw, w tym np. legendarną lokomotywę Pacific 231. Jeśli lokomotywy to za mało, to oferta OcCre zawiera również zabytkowe tramwaje np.:

– San Francisco Cable Car,

– London Tram,

– Tramvia Blau Barcelona Tibidabo,

– Berlin Tram.

Większość modeli pojazdów szynowych dostępnych w ofercie producenta zawiera również elementy wykonane z plastiku oraz metalu np. elementy zawieszenia oraz koła. Wszystkie modele produkowane przez OcCre oparte są na autentycznych dokumentach historycznych i w pełni odwzorowują oryginały. Z pewnością oferta producenta trafi w gusta modelarzy pasjonujących się modelarstwem okrętowym.

Oprócz samych modeli OcCre produkuje również własne narzędzia modelarskie, chemię modelarską oraz elementy, które mogą posłużyć do wyposażenia naszego warsztatu. Wśród takich produktów znajdziemy stojaki na pędzle, organizery na farbki, organizery dla drobnych elementów aktualnie sklejanych modeli, rylce do linii i wiele więcej. Kupując np. farbki produkowane przez OcCre mamy pewność, że będą one odpowiednie do pomalowania modelu tego producenta.