Tuskboss on Maw-Grunta – Games Workshop

Producent: Games Workshop
Kod produktu: 89-81
Premiera: 2023

  1. Tuskboss on Maw-Grunta – zawartość pudełka
  2. Galeria zdjęć Tuskboss on Maw-Grunta – zawartość pudełka

Zacznę klasycznie od krótkiego opisu kim jest bohater znajdujący się w pudełku. Tytułowy Tuskboss jest przywódcą Ironjawz, który dosiada okrutną i potworną świnię Maw-grunta. Tym co ją wyróżnia, to brutalna siła i wielka determinacja do tego, żeby miażdżyć wszystko co znajdzie się na jej drodze. Każdy kto chce zostać Tuskbossem musi zapanować nad takim dzikim wierzchowcem, aby móc się określać mianem przywódcy.

Posiadanie takiego wierzchowca w walce bywa nieocenione, ponieważ w trakcie walki mogą oni zaszarżować na linie wroga i zabić wszystkich, którzy znajdują się na jej linii szarży. Maw-grunta to nie tylko zmutowana świnia. Oprócz wielkich rozmiarów jest ona zakuta w stalowy pancerz, który na pudełku jest koloru żółtego, ale finalny kolor ogranicza tylko nasza wyobraźnia.

Każdy Tuskboss, aby móc kierować swoim monstrum musi dysponować solidną uprzężą, która w przypadku tego zestawu składa się z pary grubych łańcuchów. W trakcie walki w zwarciu może skorzystać ze świńskiego haka, który zawsze znajduje się przy jego pasie. Oprócz samego Tuskbossa na Maw-gruncie możemy umieścić dwóch orruków, którzy są przykuci łańcuchami do boków świniaka. Orrukowie uzbrojeni są w kill-choppy, które idealnie nadają się do torowania drogi.

Sam zestaw pozwala na zbudowanie jednej z 3 możliwych alternatyw, którymi są:

• Tuskboss on Maw-Grunta

• Maw-Grunta with Hakkin’ Krew

• Maw-Grunta Gougers

Tuskboss on Maw-Grunta – zawartość pudełka

W pudełku z figurkom znajdziemy instrukcję, podstawkę (120 mm) oraz trzy wypraski. Same wypraski i instrukcja zostały wyprodukowane w 2023 roku, więc są bardzo świeże. W przypadku podstawki, to w moim zestawie znalazła się podstawka z 2006 roku i od spodu widać po niej te lata. Jest na niej sporo rys, ale w ostatecznym rozrachunku i tak tego nie widać, więc nie ma co marudzić.

Tuskboss on Maw-Grunta tył pudełka góra
Tuskboss on Maw-Grunta podstawka

W trzech wypraskach znajdziemy 81 plastikowych elementów. Jeśli chodzi o jakość wykonania, to nie ma się do czego przyczepić. Games Workshop słynie z tego, że ich figurki są najlepsze na rynku. Śmiało mogę powiedzieć, że jeśli chodzi o figurki, to jest Games Workshop, a później długo, długo nic. Niestety wiąże się to też z wysoką ceną tych figurek, ale to jest temat na osobny wpis (który na pewno się pojawi).

Tuskboss on Maw-Grunta pierwsza wypraska
Tuskboss on Maw-Grunta druga wypraska
Tuskboss on Maw-Grunta trzecia wypraska

Centralną część dwóch wyprasek zajmuje korpus bojowej świni Maw-Grunta, natomiast trzecia poświęcona jest w większości mniejszym elementom. Już na pierwszy rzut oka widać, że poziom spasowania elementów stoi na najwyższym poziomie, ale na ten temat wypowiem się bardziej przy relacji ze składania figurki.

Galeria zdjęć Tuskboss on Maw-Grunta – zawartość pudełka