Wingsy logo

Wingsy Kits

Rok założenia: 2016
Kraj: Ukraina

Wingsy Kits jest ukraińskim producentem modeli plastikowych oraz różnych narzędzi i materiałów modelarskich, choć te były produkowane w pierwszych latach działalności firmy. Firma swoją działalność rozpoczęła w 2016 roku w Krzywym Rogu. Aktualnie producent skupia się już tylko i wyłącznie na tworzeniu zestawów modelarskich.

W ofercie producenta znajdują się tylko modele samolotów z okresu II wojny światowej wykonane w skali 1:48. Specjalnością Wingsy Kits jest produkcja modeli samolotów w tzw. krótkich seriach, które są wydawana w ograniczonym nakładzie.

W trakcie prac nad każdym modelem producent przykłada dużą uwagę do każdego szczegółu tak, aby modele Wingsy Kits były łatwe do zrozumienia i zbudowania, także przez początkujących modelarzy.

Firma stawia na wysoką jakość swoich produktów, szczególnie na szczegółowe odwzorowanie detali, precyzyjne wykonanie i staranność w doborze kolorów. Modele Wingsy Kits są cenione przez modelarzy za ich autentyczność i dokładność odwzorowania rzeczywistych samolotów.

W ofercie Wingsy Kits można znaleźć takie modele samolotów, jak:

– Swiss Air Force Messerschmitt Bf 109E-3a,

– Bf-109 E-7 „Emil”,

– Messerschmitt Bf 109E-3 „Emil”,

– A5M2b „Claude” (wczesna wersja),

– A5M4 Claude,

– Mitsubishi Ki-51 „Sonia”.

Firma nie tylko produkuje plastikowe modele samolotów, ale także prowadzi aktywną działalność w środowisku modelarskim, udzielając wsparcia i rad modelarzom oraz organizując konkursy modelarskie i prezentacje swoich produktów na wystawach modelarskich.