Woodland Scenics logo

Woodland Scenics

Rok założenia: 1975
Kraj: USA

Woodland Scenics jest amerykańskim producentem modeli i akcesoriów przeznaczonych do modelarstwa krajobrazowego, który został założony w 1975 roku w Linn Creek w stanie Missouri. Założycielem firmy był David A. Osmenta, który rozpoczął działalność firmy od produkcji drzewek i krzewów modelarskich. Wspomniane akcesoria początkowo David tworzył we własnym garażu.

Dopiero w 1982 roku firma Woodland Scenics została zakupiona przez dystrybutora modeli i akcesoriów dla modelarzy, firmą Bachmann Industries, Inc. Dzięki temu przejęciu w ciągu kilku lat Woodland Scenics stało się liderem w dziedzinie produktów modelarskich i akcesoriów do dioram. W swojej ofercie Woodland Scenics posiada drzewa, krzewy, trawy, skały oraz inne elementy modelarskie.

Oprócz tego typu akcesoriów w ofercie firmy znajdziemy także chemię modelarską taką, jak sztuczny śnieg, błoto, chemię imitującą wodę i wiele więcej. Dodatkowo Woodland Scenics pozwala na zakup kompletnych budynków, które można wykorzystać przy budowie dioram, figurki trzody chlewnej oraz figurki ludzi w codziennych sytuacjach. Wszystkie modele figurek są wykonane w skali 1:87.

Do dzisiaj Woodland Scenics jest jednym z wiodących producentów w swojej dziedzinie i dostarcza produkty dla modelarzy na całym świecie. Firma oferuje wysokiej jakości produkty, a ich asortyment stale się rozwija i poszerza, aby zaspokoić potrzeby modelarzy.