Dragon Cyber Hobby logo

Dragon Cyber Hobby

Rok założenia: 1997
Kraj: Chiny

Firma Dragon Cyber Hobby została założona w 1997 roku w Hongkongu. Nie jest to jednak producent, który został założony przez pasjonatów modelarstwa, a po prostu marka, za której powstanie odpowiada inna znana firma modelarska – Dragon.

Na początku swojego istnienia firma produkowała modele czołgów, modele samolotów, modele okrętów wojennych oraz modele pojazdów pancernych w najpopularniejszych skalach, czyli 1:35 oraz 1:72. Wśród tych modeli mogliśmy znaleźć prawdziwe perełki, takie jak np. modele lotniskowców albo okrętów wojennych niedostępnych w ofertach innych producentów. Z upływem czasu skupiono się jednak na modelach w skali 1:72.Tym, co wyróżnia produkty Dragon Cyber Hobby jest ich jakość wykonania oraz mnogość dostępnych elementów.

Oprócz samych modeli pojazdów, w ofercie producenta znajdziemy również figurki żołnierzy wykonane w skali 1:6. Część z dostępnych figurek i modeli skierowana jest do koneserów i kolekcjonerów. W 2015 roku firma zmieniła swoją nazwę na Blue Box Toys, ale pomimo tej zmiany nadal możemy znaleźć w sklepach modele wydane jeszcze pod oryginalną nazwą Dragon Cyber Hobby.

Pomimo tego, że firma w czasie swojej największej popularności rozprowadzała swoje modele niemal na całym świecie, z czasem ich zasięgi zaczęły słabnąć i dzisiaj w naszym kraju największą popularnością cieszą się akcesoria produkowane przez Dragon Cyber Hobby m.in.: kalkomanie do kokpitów, elementy fototrawione do samolotów oraz plastikowe szyby do poszczególnych modeli samolotów.