Das Werk logo

Das Werk

Rok założenia: 2017
Kraj: Niemcy

Producent Das Werk posiada stosunkowo krótką historię, ponieważ firma została założona zaledwie w 2017 roku w Niemczech. Nie znaczy to jednak, że powstała ona „ot tak” i wcześniej nie miała nic wspólnego z modelarstwem. Wcześniej firma funkcjonowała we współpracy z marką MBK (Modellbaukönig GmbH & Co. KG), która na rynku istnieje od 2001 roku.

W 2009 roku Das Werk zdobył swoje pierwsze doświadczenie, jako producent modeli marki Panzerstahl. Jednak w tym czasie firma nie funkcjonowała pod swoją obecną nazwą. Głównym założeniem i celem firmy jest to, aby tworzone przez nią modele były, jak najlepszej jakości. Mottem firmy Das Werk jest tworzenie modeli przez modelarzy dla modelarzy.

Dzięki temu każdy model pochodzący od tego producenta charakteryzuje się dużą dbałością o każdy szczegół i wysoką jakością wykonania. Das Werk w swojej ofercie posiada modele czołgów, statków, pojazdów wojskowych oraz samolotów. Oprócz tego w ofercie znajdują się też produkty takie jak szablony malarskie do malowania kamuflażu, figurki żołnierzy, które mogą wzbogacić nasz model o członków załogi (np. załoga czołgu), modele opon oraz akcesoriów do poszczególnych modeli oraz do tworzenia dioram.

Pierwszym produktem, który zadebiutował 22 sierpnia 2017 roku i był wydany już pod obecną nazwą firmy, był zestaw stojaków Luftwaffe Jack Stand. Były to plastikowe podpórki służące do tworzenia dioram, na których można było umieścić gotowy model samolotu Luftwaffe. Choć taki początek może być mało imponujący, to jednak był idealną podwaliną pod dalszą działalność firmy i już dwa miesiące później Das Werk wypuściło pełnoprawne modele:

– Soviet Aerosan RF-8/ GAZ-98,

– Soviet Union UAZ-69,

– German E-50 Standardpanzer.

Powyższe modele zostały stworzone w skali 1:35, we współpracy z takimi producentami, jak Trumpeter, DEF Model oraz Uschi van der Rostem & Voyager Models. Kolejnym celem Das Werk było stworzenie nieco większych modeli, które odzwierciedlałyby pojazdy gąsienicowe. Dzięki temu w ofercie firmy znalazły się także modele w skali 1:16. Warto obserwować nowości wydawnicze tego producenta, bo jak sami twierdzą mają kilka projektów, które obecnie znajdują się w fazie rozwoju.