Kinetic logo

Kinetic

Rok założenia: 2007
Kraj: Chiny

Kinetic Model Kits to chiński producent modeli plastikowych, który został założony w Hongkongu i działa od 2007 roku. Za jego powstanie odpowiada grupa entuzjastów modelarstwa. Od początku swojego istnienia firma produkowała modele samolotów.

Dopiero w późniejszym okresie do oferty trafiły również modele czołgów i pojazdów pancernych. W ofercie czołgów znajdziemy m.in.: IDF M109 DOHER/ROCHEV, M109A2 oraz M3A3 Bradley CFV. Nieco lepiej prezentuje się oferta pojazdów pancernych, wśród których znajdziemy:

– US Law Enforcement Carrier,

– 4×4 MRAP,

– M-ATV,

– RG-31 MK5,

– RG-31 Mk3,

– RG-31 MK3 US Army MAPC,

– RG-33L MRAP.

Firma dość szybko zdobyła uznanie wśród modelarzy dzięki dbałości o każdy szczegół produkowanego modelu. Jeśli chodzi o modele samolotów, to w ofercie firmy można znaleźć modele takich producentów jak Lockheed Martin, Boeing, General Dynamics, Airbus, Bell i wiele innych. W ciągu ostatnich kilku lat Kinetic Model Company zdobyła wiele nagród za swoje modele, w tym za model F-16I Sufa w skali 1:48.

Kinetic Model Kits wprowadziła na rynek również wiele innowacyjnych rozwiązań, takich jak model samolotu z serii Gold Medal Edition, który zawiera wiele dodatkowych części i akcesoriów, aby zwiększyć stopień detaliczności.

Obecnie firma jest jednym z wiodących producentów modeli na rynku i oferuje bogaty wybór modeli dla modelarzy o różnym stopniu zaawansowania. Oprócz modeli w skali 1:48 w ofercie znajdziemy również modele w skali 1:72 oraz 1:35. Do oferty firmy cały czas trafiają nowe modele, a co jakiś czas możemy trafić na reedycje już wydanych modeli.