Kitty Hawk logo

Kitty Hawk

Rok założenia: 2012
Kraj: Chiny

Kitty Hawk oficjalnie znany jako Kitty Hawk Models Co., Ltd., to chiński producent modeli lotniczych i wojskowych. Firma została założona w 2012 roku przez Dona Liu, byłego dyrektora generalnego firmy Trumpeter.

Jest to jeden z niewielu producentów modeli lotniczych, który w swojej ofercie posiada równie dużo modeli śmigłowców, co modeli samolotów. Wszystkie modele śmigłowców tworzone są w skali 1:35, natomiast modele samolotów produkowane są w trzech skalach – 1:32, 1:48 oraz 1:72.

Pierwsze modele Kitty Hawk pojawiły się na rynku w 2012 roku, a firma szybko zyskała popularność wśród modelarzy dzięki wysokiej jakości swoich produktów i szerokiej gamie modeli, w tym modeli dronów. Jako najbardziej popularne modele Kitty Hawk można wymienić model: F-35B Lightning II, AH-6J/MH-6J Little Bird, oraz model FJ-2 Fury.

Niestety sporo modeli, które miały powstać, zostały anulowane, a nowe modele przestały pojawiać się na rynku od 2022 roku. W celu zdobycia modeli tego producenta trzeba szukać na licznych aukcjach internetowych.