Lion Roar logo

Lion Roar

Rok założenia: 2000
Kraj: Chiny

Lion Roar (Lion Roar Precision Model Kit) jest chińskim producentem modeli plastikowych, który działa na rynku modelarskim od 2000 roku. Główna siedziba firmy znajduje się w mieście Shenzhen. Choć producent ma w swojej ofercie kilka modeli plastikowych, to jego główna działalność koncentruje się na produkcji dodatków do modeli takich, jak np. elementy fototrawione do pojazdów pancernych oraz modeli statków, metalowe lufy, tarcze kołowe i inne detale, które pozwalają na ulepszanie lub modyfikowanie modeli.

Większość z produkowanych dodatków kierowana była do modeli wykonanych w skali 1:35, i w takiej też skali (w większości) produkowane były modele Lion Roar. Wyjątkiem od tej skali były modele okrętów wojennych, które wykonane były w skali 1:350. Firma zyskał na popularności ze względu na wysoką jakość swoich produktów oraz innowacyjne rozwiązania technologiczne, takie jak laserowe cięcie i obróbka CNC. Producent stale rozwija swoją ofertę i wprowadza na rynek nowe produkty dotyczące dodatków do modeli.

Wśród ciekawszych modeli w ofercie Lion Roar można wyróżnić dwa modele motorów BMW R75 oraz BMW R75 wykonane w skali 1:35. Wszystkie modele wykonane przez producenta charakteryzowały się wysoką jakością i precyzją wykonania, które zawierały wiele drobiazgów, do których inni producenci nie przykładali tak wiele uwagi. Ostatni model Lion Roar pojawił się na rynku w 2013 roku.

Firma cały czas funkcjonuje, jednak w pełni skupiła się na produkcji dodatków do modeli i licznych detali. Współpracuje również z wieloma producentami modeli (m.in. Hobby Boss), dla których tworzy dedykowane zestawy z detalami do ich modeli.