U-STAR logo

U-STAR

Rok założenia: 1993
Kraj: Chiny

U-STAR jest chińskim producentem modeli plastikowych oraz wysokiej jakości narzędzi modelarskich, którego początki sięgają 1993 roku. Główna siedziba firmy znajduje się w mieście Ningbo w Chinach. Choć w ofercie tego producenta znajdziemy również modele czołgów, to produkcja modeli stanowi raczej margines działalności tej firmy. W katalogu modeli U-STAR doliczyłem się tylko 14 modeli czołgów. Wśród tych 14 zestawów znajdziemy również takie, które pozwolą na złożenie modelu czołgu w czterech różnych wariantach.

Wszystkie modele czołgów wykonane przez tego producenta zostały stworzone w skali 1:144, czyli są dość małe i raczej będą stanowiły idealne uzupełnienie planszy gier bitewnych niż gabloty z modelami. Tym bardziej że ich modele nie są specjalnie bogate w szczegóły, ale jest to standardem wśród modeli czołgów wykonanych w tak małej skali.

Wyjątkiem jest jeden model czołgu, który U-STAR wyprodukował we współpracy z producentem Takom. Jest to model czołgu Tiger I Early Production full interior Kursk wykonany w skali 1:48.

Jeśli chodzi o narzędzia modelarskie, to tu oferta U-STAR wygląda zdecydowanie lepiej i z pewnością trafi do większej ilości modelarzy. W ofercie producenta oprócz narzędzi stricte do modeli plastikowych znajdziemy również narzędzia do np. obróbki drewna oraz metalu. Wśród narzędzi znajdziemy również takie, które będą nieodłącznym elementem budowy dioram, i będą to np. wycinarki do różnego rodzaju liści.

Ale nie są to jedyne narzędzia, bo oprócz tego znajdziemy również pilniczki, rylce do linii, skalpele modelarskie (do złudzenia przypominające te od OLFA), mini wiertarki ręczne, cążki, pęsety, wiertła, uchwyty i wiele więcej. Jakbym miał wymieniać wszystkie dostępne narzędzia, to na przeczytanie tego wpisu trzeba by poświęcić pół godziny.

Z pewnością jeżeli przywiązujecie się do narzędzi jednego producenta, to oferta U-STAR pozwoli Wam na skompletowanie wszystkich potrzebnych narzędzi, aby móc rozpocząć swoją przygodę z modelarstwem.

Obecnie U-Star jest jednym z czołowych producentów narzędzi modelarskich w Chinach i eksportuje swoje produkty na rynki międzynarodowe, w tym do Europy, Ameryki Północnej i Azji. Firma stale wprowadza nowe produkty i udoskonala swoje narzędzia, aby sprostać wymaganiom coraz bardziej wymagających modelarzy.