Takom logo

Takom

Rok założenia: 2013
Kraj: Chiny

Takom jest chińskim producentem modeli, który działa na rynku od 2013 roku. Firma powstała w Hong Kongu i szybko zyskała uznanie w świecie modelarstwa dzięki wysokiej jakości swoich produktów. Głównym obszarem działalności producenta jest tworzenie modeli historycznych pojazdów wojskowych w najpopularniejszych skalach 1:35, 1:72 oraz 1:16.

Producent cały czas współpracuje z własną siecią konsultantów badawczych, którzy dostarczają do firmy zdjęcia oraz pomiary wykonywane w terenie, a wszystko po to, żeby produkowane modele, były jak najdokładniej odwzorowane. Przy produkcji modeli Takom wykorzystuje najnowocześniejszą technologię dostępną w branży, a każdy nowo wyprodukowany element jest szczegółowo testowany.

W ofercie producenta znajdziemy głównie modele czołgów z okresu I oraz II wojny światowej, modele czołgów współczesnych, modele śmigłowców, wozów bojowych, modele okrętów wojennych, a także dość oryginalne modele np. wieżyczek okrętowych, dział polowych, wyrzutni rakiet i samych rakiet.

Choć większość modeli produkowana jest w skalach, o których wspomniałem wcześniej, to oferta Takom zawiera także dwa modele wykonane w skali 1:144 – Lun-Class Ekranoplan oraz Landkreuzer P1000 Ratte, sześć modeli statków wykonanych w skali 1:700:

– SMS Derfflinger 1917,

– SMS Derfflinger 1916 + SMS Lützow 1916 + Zeppelin Q-class,

– SMS Luetzow 1916,

– SMS Derfflinger 1916,

– Charlestown Navy Yard DRY 1 & USS DD-742 Frank Knox 1944,

– Gearing-Class Destroyer.

Takom zyskał popularność wśród modelarzy z całego świata dzięki swoim modelom, a także dzięki swojemu podejściu do projektowania i produkcji modeli, które zawsze opiera się na najwyższych standardach jakości. Dodatkowo firma, produkując każdy model myśli o modelarzach pod tym kątem, aby montaż modelu był możliwy w rozsądnym czasie. Oprócz tego producent wyznaczył sobie za cel dostarczanie co miesiąc zupełnie nowych modeli.