Chematic logo

Chematic

Rok założenia: 1990
Kraj: Polska

Chematic jest polskim producentem modeli plastikowych. Firma została założona w 1990 roku w Warszawie i od tego czasu jest jednym z wiodących dystrybutorów modelarskich w Polsce. W ofercie firmy Chematic możemy znaleźć różne modele plastikowe samolotów oraz modele helikopterów. Znalazło się również miejsce dla dwóch statków: tankowiec Shell Welder oraz Trinity House Lightship. Pierwszy z nich wykonany jest w skali 1:130 natomiast drugi w skali 1:144. Jeżeli chodzi o modele śmigłowców i samolotów, to Chematic postawiło na najbardziej klasyczne skale 1:72 i 1:48.

Oprócz produkcji modeli plastikowych Chematic zajmuje się również tworzeniem kalkomanii, narzędzi modelarskich oraz chemii modelarskiej. W ofercie chemii możemy znaleźć kleje, rozcieńczalniki do farb olejnych, płyny do czyszczenia aerografów itp. Firmę wyróżnia dobra jakość oferowanych modeli oraz profesjonalne podejście do klienta.

Z modelami oferowanymi przez producenta Chematic bez problemu poradzą sobie początkujący modelarze, ponieważ każdy model jest zaprojektowany w taki sposób, aby dało się go złożyć i skleić w jak najbardziej naturalny sposób wyrabiając sobie przy tym odpowiednie nawyki. Do oferty co jakiś czas trafiają zupełnie nowe pozycje, rozbudowując portfolio producenta, więc warto śledzić listę modeli oferowanych przez Chematic.