Trumpeter logo

Trumpeter

Rok założenia: 1995
Kraj: Chiny

Trumpeter jest chińskim producentem modeli plastikowych, który tak samo jak Hobby Boss, należy do koncernu Yatai Electric Appliances Co., Ltd. Produkcja modeli odbywa się tu wtryskowo, a w swojej ofercie posiadają modele samolotów, modele czołgów, pojazdów wojskowych, modele statków oraz modele samochodów.

Firma oferuje modele w różnych skalach, od 1:144 do 1:16. Główna siedziby firmy mieści się w Zhongshan i właśnie w tym miejscu odbywa się cała produkcja od projektowania poprzez wytwarzania modeli, aż do ich końcowego pakowania.

Cały kompleks produkcyjny zajmuje powierzchnię około 10 000 metrów kwadratowych. Oprócz produkcji modeli plastikowych Trumpeter zajmuje się także produkcją elementów fototrawionych. Dzięki dużemu przywiązaniu do szczegółów Trumpeter produkuje również wypraski na licencji dla innych marek, między innymi dla wspomnianego wyżej Hobby Boss.

Producent cały czas rozszerza swój asortyment i ciągle dąży do jeszcze większej ilości szczegółów, które będzie w stanie oddać każdy nowo wydawany model. Podobnie jak w przypadku innych modeli, tak samo tutaj – im mniejsza skala, tym więcej części będzie dostępnych w pudełku, a sam model będzie dużo bogatszy w szczegóły.

Oferta firmy nie ogranicza się tylko do modeli, bo Trumpeter produkuje również narzędzia modelarskie od wierteł do wiertarek modelarskich po zaginarki do elementów fototrawionych. Jeśli nie macie jeszcze w pełni wyposażonego warsztatu modelarskiego, to przed zakupem modelu polecam najpierw zajrzeć do środka (jeżeli macie taką możliwość) i zerknąć na instrukcję, ponieważ czasami konieczne jest ręczne wykonanie niewielkich nawierceń w celu montażu jakiegoś elementu.

Bez ręcznej wiertarki budowa modelu może się nie udać, co może frustrować, więc lepiej poszukać takiego modelu, który nie będzie wymagał użycia tego typu narzędzi. Jednak jeżeli dysponujecie takimi narzędziami, to bez zastanowienia możecie sięgać po modele od Trumpeter.

Aktualnie firma dzięki nieustannym wysiłkom wdrożyła najbardziej zaawansowane oprogramowanie do projektowania i przetwarzania CAD/CAM. Producent może sobie na to pozwolić dzięki dostępnym zasobom pieniężnym. Produkowane przez nich modele zdobywały liczne nagrody na corocznych targach modelarskich oraz światowych wystawach.