Zeus Model logo

Zeus Model

Rok założenia: 2021
Kraj: Chiny

Zeus Model jest świeżą firmą na rynku modelarskim. Jest to chiński producent modeli plastikowych, który swoją działalność rozpoczął w 2021 roku. Firma w swojej ofercie posiada modele czołgów, dział samobieżnych oraz pojazdów pancernych wykonanych w skali 1:72. Wyjątkiem jest jeden model lekkiego pojazdu – Lynx 4×4 ATV Assault Vehicle, który został wykonany w skali 1:144.

Pomimo niewielkiego stażu na rynku modelarskim firma szybko zyskała popularność i zainteresowanie wśród modelarzy dzięki wysokiej jakości swoich produktów. Zeus Model słynie z dokładnych modeli, ale niektóre z nich nie posiadają zbyt dużej ilości detali. Z tego względu niektóre modele producenta nadrabiają braki w detalach swoją ceną. Obecnie firma w swojej ofercie posiada niemal 30 różnych modeli, wśród których znajdziemy również dodatki do modeli innych firm.

Tak jak inni chińscy producenci Zeus Model szybko się rozwija i dociera ze swoją ofertą do szerszego grona modelarzy. Na razie największą popularność zyskuje na swoim krajowym rynku, choć powoli przebija się do międzynarodowej świadomości. Dzieje się tak za sprawą intensywnego rozbudowywania swojej oferty, do której w ciągu roku trafiają nowe modele czołgów oraz innych pojazdów wojskowych.