Zvezda logo

Zvezda

Rok założenia: 1990
Kraj: Rosja

Zvezda jest rosyjskim producentem gier planszowych i modeli plastikowych, który swoją działalność rozpoczął w 1990 roku w Łobni w obwodzie moskiewskim. Założycielem firmy był Konstantin Krivenko. Od początku swojej działalności firma zajmowała się produkcją modeli plastikowych oraz gier planszowych. Obecnie jest jednym z największych producentów modeli plastikowych, który w swojej ofercie posiada niemal tysiąc modeli.

W katalogu firmy znajdziemy modele samolotów, modele czołgów, modele śmigłowców, modele ciężarówek, modele statków, dział przeciwlotniczych oraz modele figurek. Ciekawymi pozycjami wśród modeli Zvezdy są historyczne modele statków takie, jak:

– Conquistadores Ship San Gabriel,

– Santa Maria,

– Brigantine,

– Cutty Sark.

Ze względu na sporą różnorodność dostępnych modeli ich skala również jest bardzo zróżnicowana od modeli w skali 1:20 do modelu w skali 1:2700, którym jest model z Gwiezdnych Wojen Star Destroyer. Oprócz modeli wojskowych oraz opartych na różnych licencjach Zvezda produkuje także modele pojazdów cywilnych. Głównie są to modele samolotów oraz modele helikopterów.

Z pewnością tym, co wyróżnia modele Zvezda, to idealny stosunek ceny do jakości. Oprócz tego, że nie ma problemu z dostępnością do ich modeli, to jeszcze nie zrujnują one naszego portfela, a przy okazji poziom spasowania stoi przynajmniej kilka poziomów wyżej niż w przypadku modeli od MisterCraft.

Zvezda często bierze udział w największych międzynarodowych targach modelarskich m.in. w Spielwarenmesse w Norymberdze w Niemczech oraz w Spiel w Essen w Niemczech.

W 2010 roku producent wypuścił na rynek limitowaną serię modeli, która umożliwiała ich składanie bez konieczności używania kleju. Wszystkie produkowane modele są konsultowane z historykami wojskowymi, a wszystko po to, aby zachować, jak największą dbałość o każdy szczegół.

Obecnie Zvezda dystrybuuje swoje modele do ponad 80 krajów na całym świecie, co sprawia, że jest, to jeden z największych producentów modeli plastikowych działających obecnie na rynku. Firma cały czas produkuje nowe modele, więc warto obserwować ich katalog.