Zhengdefu logo

Zhengdefu

Rok założenia: 1985
Kraj: Chiny

Zhengdefu był chińskim producentem modeli plastikowych, który został założony w 1985 roku. Jego siedziba znajdowała się w mieście Guangzhou, w prowincji Guangdong. Firma działała do 2005 roku.

Od początku swojej działalności Zhengdefu specjalizowało się w produkcji modeli samolotów, modeli okrętów wojennych oraz modeli pojazdów wojskowych w skali 1:72 i 1:48. Wśród tego typu modeli znajdowały się również modele czołgów oraz modele śmigłowców, w tym model helikoptera AH-64 Longbow Apache.

W latach 90 firma zaczęła produkować również modele w innych skalach. Wśród tego typu modeli były modele samolotów wykonane w skali 1:300 i przedstawiały w większości modele maszyn cywilnych, np.:

– AirBus A340-313,

– Boeing 737,

– Boeing 747-400,

– Boeing 777-200.

Zhengdefu zyskało popularność na rynku modelarskim dzięki swoim niskim cenom i dużej różnorodności produktów. Wśród modeli oferowanych przez firmę można było znaleźć wiele unikatowych i rzadko spotykanych w ofertach innych producentów modeli.

W późniejszym okresie działalności do oferty producenta trafiły również modele samochodów wykonanych w skali 1:16. Były to modele takie, jak np. sportowa wersja Honda Civic Imitative Racer.

Obecnie modele producenta Zhengdefu są ciężko dostępne na naszym rynku, więc aby zdobyć jakiś zestaw, należy się trochę naszukać na różnego rodzaju aukcjach internetowych. Trzeba jednak liczyć się z tym, że wtedy cena może nie być już tak atrakcyjna, w stosunku do jakości modelu znajdującego się w środku opakowania.