Eastern Express logo

Eastern Express

Rok założenia: 1992
Kraj: Rosja

Eastern Express jest rosyjskim producentem modeli plastikowych. Firma została założona w 1992 roku w Moskwie przez grupę entuzjastów modelarstwa. W początkowym okresie swojej działalności firma skupiała się na produkcji modeli samolotów wojskowych. Wkrótce jednak do oferty trafiły również modele samolotów pasażerskich, transportowych, modele samochodów, modele ciężarówek oraz modele czołgów.

Przeglądając modele dostępne w ofercie Eastern Express, można od razu zauważyć, że największym zainteresowaniem producenta cieszyły się modele samolotów pasażerskich wykonywanych w skali 1:144. Większa skala modeli została wprowadzona do oferty dopiero po 4 latach obecności na rynku, czyli w 1996 roku. W tym okresie firma wprowadziła do oferty modele w skali 1:72, a w 1998 roku produkcję rozszerzono na modele w skali 1:35.

W krótkim czasie Eastern Express stało się jednym z największych producentów modeli w swoim kraju. Dzięki ciągłemu wzbogacaniu swojej oferty o nowe modele firma zyskała uznanie wśród modelarzy z całego świata. Eastern Express posiada również atrakcyjny system rabatów dla swoich klientów. Jednak żeby skorzystać z licznych bonusów, należy zdecydować się na hurtowe zakupy ich modeli.

Nie ma jednak czym się przejmować, bo nawet jeśli nie zdecydujemy się na hurtowy zakup modeli, to ich ceny są na tyle niskie, że każdy może sobie na nie pozwolić. Drugą stroną medalu jest ich słaba dostępność w sklepach modelarskich (co specjalnie nie powinno nikogo dziwić).