Emhar logo

Emhar

Rok założenia: 1980
Kraj: Wielka Brytania

Emhar jest brytyjskim producentem modeli plastikowych, który został założony w 1980 roku w mieście Folkestone przez Martina Recka. Głównymi modelami produkowanymi w początkowym okresie swojego istnienia, były bardzo dokładnie odwzorowane figurki żołnierzy pochodzących z różnych okresów. Firma nie ograniczała się do tworzenia figurek żołnierzy z okresu I lub II wojny światowej.

W ofercie producenta bez problemu możemy zauważyć również wojowniczych wikingów. Wraz z upływem czasu oferta Emhar była wzbogacana o nowe produkty, w tym również modele plastikowe. Początkowo modele były tworzone w skali 1:72 ze względu na to, że pierwsze modele figurkowe były tworzone w takiej skali.

Pierwszymi plastikowymi modelami wyprodukowanymi przez Emhar były modele samolotów. Duża dbałość o każdy szczegół sprawiła, że modele zyskały uznanie wśród modelarzy i cieszyły się ogromną popularnością. Idąc za ciosem firma poszerzyła swoje portfolio również o modele czołgów.

Tym razem jednak postanowiono produkować modele czołgów w najbardziej klasycznej dla nich skali, czyli 1:35. Emhar jest jednym z niewielu producentów, który oferuje modele czołgów z okresu I wojny światowej. Większość producentów skupia się na tworzeniu modeli z okresu II wojny światowej.

Kolejną rzeczą, która charakteryzuje Emhar jest duża dbałość o każdy szczegół w produkowanych modelach pojazdów. Wszystkie modele wydawane przez tego producenta starają się, jak najdokładniej odwzorować historyczną zgodność. Firma stosuje najnowsze technologie i materiały, takie jak fototrawienie, wycinanie laserowe i drukowanie 3D, aby zapewnić jak największą precyzję i autentyczność swoich modeli.