Eduard logo

Eduard

Rok założenia: 1989
Kraj: Czechosłowacja

Eduard jest czeskim producentem modeli, a w zasadzie to czechosłowackim, który powstał w 1989 roku. Firma została założona przez dwóch pasjonatów modelarstwa Vlastimila Vesely’ego i Jindricha Zacpal’a. Impulsem do jej założenia, był brak dostępnych na rynku elementów fototrawionych dobrej jakości.

Na początku swojego istnienia założyciele wytwarzali akcesoria na własne potrzeby. Później zaczęli zbierać zamówienia od miejscowych modelarzy, aż poczta pantoflowa sprawiła, że ich produktami zaczęli interesować się modelarze amatorzy z całego świata. Produkty dostępne w ofercie szybko zyskały popularność. Głównymi czynnikami, które zadecydowały o tak dużej popularności, były wysoka jakość wykonania oraz idealne odwzorowanie wszystkich możliwych szczegółów.

Firma cały czas rozbudowywała swoją ofertę. Co jakiś czas pojawiał się w niej nowy asortyment, a z czasem do pojedynczych elementów dołączyły modele plastikowe. W 1993 roku firma wprowadziła na rynek pierwszy zestaw modelarski, którym był model samolotu Albatros D.V w skali 1:48. W kolejnych latach Eduard rozszerzyło swoją ofertę o modele samolotów z różnych epok, pojazdy wojskowe, figurki i akcesoria modelarskie.

W momencie rozpoczęcia produkcji modeli plastikowych od razu rozpoczęto produkować modele z podziałem na stopnie zaawansowania. Taki model produkcji sprawił, że każdy modelarz wiedział, jaki model będzie najbardziej odpowiedni do jego umiejętności.

Eduard Model Accessories do dzisiaj produkuje modele oraz liczne akcesoria modelarskie i cały czas cieszy się dużym uznaniem wśród modelarzy. Firma stosuje najnowsze technologie i materiały, takie jak fototrawienie, wycinanie laserowe i drukowanie 3D, aby zapewnić jak największą precyzję i autentyczność swoich modeli. W ofercie dostępny jest również szereg akcesoriów modelarskich, takich jak farby, kleje, narzędzia modelarskie oraz fototrawione i wycinane laserowo elementy do modeli.

Eduard jest obecnie jednym z wiodących producentów modeli samolotów i akcesoriów modelarskich w Europie. Oprócz tego firma cały czas angażuje się w promowanie modelarstwa. Często organizuje konkursy modelarskie, warsztaty oraz wystawy modeli.