ICM Models logo

ICM Models

Rok założenia: 1990
Kraj: Ukraina

ICM (International Models Company) jest ukraińskim producentem modeli do sklejania, który został założony w 1990 roku w Kijowie przez grupę modelarzy. Na początku swojej działalności ICM rozpoczął działalność, jako importer i dystrybutor modeli z zachodu. Dzięki swojemu doświadczeniu firma szybko rozpoczęła produkcję własnych modeli. Dziś w swojej ofercie posiada modele niemal z każdej dostępnej kategorii modelarskiej.

Znajdziemy wśród nich modele samolotów, modele czołgów, modele śmigłowców, modele ciężarówek, modele dział przeciwpancernych i przeciwlotniczych oraz modele figurek. Większość dostępnych modeli dotyczy pojazdów wojskowych, choć znajdziemy również przedwojenne modele samochodów.

W ciągu kilku lat firma stała się jednym z najważniejszych producentów modeli w Europie Wschodniej, a z czasem zyskała uznanie na rynku międzynarodowym. ICM jest cenione wśród modelarzy za wysoką jakość produkowanych modeli, precyzyjne odwzorowanie drobnych detali oraz ciągłe rozwijanie swojej oferty. Wśród produktów firmy możemy znaleźć modele niespotykane u konkurencji takie, jak np.:

– Model T 1917 LCP with ANZAC Crew,

– WWII Red Army Rocket Artillery,

– Cr. 42 Falco (w zestawie z włoskimi pilotami),

– German Army Truck G917T (produkcja z 1939),

– „Burma Jeep”,

– Model T 1913 Speedster.

Modele produkowane przez ICM dostępne są w różnych skalach, więc każdy powinien znaleźć odpowiedni model do własnych celów. Wszystkie modele produkowane są z wysokiej jakości plastiku, który dodatkowo jest bezpieczny w użytkowaniu. Oferta firmy skierowana jest do początkujących oraz bardziej zaawansowanych modelarzy.