Italeri logo

Italeri

Rok założenia: 1962
Kraj: Włochy

Kraj pochodzenia marki Italeri można zgadnąć, nawet gdy niespecjalnie interesujemy się modelarstwem. Firma została założona w Bolonii we Włoszech w 1962 roku przez Giuliano Malservisi i Gian Pietro Parmeggiani. Początkowo firma działała pod nazwą „Italstamp”, a swoje pierwsze modele wydawała pod marką Aliplast. Po 10 latach istnienia na rynku nazwa firmy została zmieniona na „Italaerei”, a dzięki skrótowi fonetycznemu szybko została przemianowana na doskonale znaną wśród modelarzy firmę „Italeri”.

Logo firmy także symbolizuje włoskie pochodzenie. Przez duże przywiązanie do jakości i najdrobniejszych szczegółów Italeri szybko zyskało uznanie wśród społeczności modelarskiej. Włoska szkoła projektowania modeli łączyła w sobie produkcje znane z rynków angielskich, niemieckich oraz francuskich.

Italeri słynie z wysokiej jakości swoich modeli oraz dbałości o szczegóły i autentyczność odwzorowania detali. Firma stosuje różne technologie produkcji modeli, takie jak wtryskiwanie plastiku, fototrawienie, malowanie proszkowe i drukowanie cyfrowe, aby zapewnić jak największą jakość swoich produktów.

Dzięki starannym badaniom i ciągłemu rozwojowi procesu produkcji Italeri może pochwalić się bogatą ofertą modeli, która obejmuje wszystkie główne kategorie modelarskie takie, jak: modele samolotów, modele helikopterów, modele czołgów, różnego rodzaju pojazdy wojskowe, modele ciężarówek wraz z naczepami, modele statków, motocykle itp.

Nawet twórcy dioram będą mogli znaleźć coś z akcesoriów niezbędnych do ich budowy w ofercie Italeri. Żeby nie zostać w tyle za konkurencją, Italeri ciągle stawia na rozwój i każdy kolejny model jest wzbogacany o zupełnie nowe elementy, takie jak np. dodatki żywiczne oraz elementy fototrawione.

Niezwykłą popularnością cieszą się również modele zabytkowych samochodów w skali 1/12, a w kategorii pojazdów ciężarowych Italerii jest zdecydowanym liderem, jeżeli chodzi o produkcje modeli w skali 1/24. Wiele modeli produkowanych przez Italeri jest wydawana również przez takich producentów, jak Tamiya oraz Zvezda. Tamiya w pudełkach, w których znajdują się wypraski Italeri dodaje także dodatkowe elementy w postaci figurek oraz elementów ekwipunku.

Italeri jest obecnie jednym z wiodących producentów modeli na świecie, z szeroką siecią dystrybucji i wieloma partnerami na całym świecie m.in. takimi jak Revell i ESCI. Firma jest znana z innowacyjności i kreatywności, co pozwala na ciągłe rozszerzanie oferty i rozwój modelarstwa.