IBG Models logo

IBG Models

Rok założenia: 1991
Kraj: Polska

Firma IBG Models jest polskim producentem modeli plastikowych. Firma rozpoczęła działalność w 1991 roku, jednak w początkowym okresie IBG Models działało, jako hurtownik. Oprócz importowania takich firm, jak Ace, HaT, Merit, Military Wheels, czy też Hobby Boss, producent zajmował się również dystrybucją wydawnictwa Rossa Graph. Równolegle prowadził również sprzedaż książek i czasopism modelarskich z rynków zagranicznych oraz krajowych.

Produkcję własnej serii modeli IBG Models rozpoczęło dopiero po 17 latach od rozpoczęcia działalności w 2008 roku. Pierwsze wydawane modele dotyczyły modeli samolotów i pojazdów z okresu II wojny światowej w skali 1:72 oraz 1:35. Do dzisiaj firma specjalizuje się w produkcji modeli czołgów, pojazdów pancernych, samochodów pancernych oraz samolotów. Od samego początku produkcji modeli IBG Models stawiał na jakość swoich produktów oraz dbałość o detale.

W ciągu kilku lat firma zdołała zdobyć uznanie wśród modelarzy na całym świecie. IBG Models współpracuje z wieloma uznanymi projektantami i historykami z dziedziny wojskowości, dzięki czemu ich modele są bardzo precyzyjne i odwzorowane z dużą dokładnością. Oferta firmy jest cały czas rozwijana i trafiają do niej modele pojazdów wojskowych, modele czołgów i samochodów pancernych z różnych okresów historycznych (choć głównym okresem pozostaje II wojna światowa).