Infinity Models logo

Infinity Models

Rok założenia: 2020
Kraj: Czechy

Infinity Models jest czeskim producentem modeli redukcyjnych specjalizującym się w modelarstwie lotniczym. Firma została założona w 2020 roku, choć na rynku działa od ponad 30 lat. Do 2020 roku producent działał pod nazwą HPH Models. Główna siedziba firmy znajduje się w mieście Kutná Hora.

W swojej ofercie producent posiada modele samolotów w skali 1:32. Oprócz samych modeli samolotów wśród produktów Infinity Models znajdziemy również akcesoria modelarskie takie, jak elementy fototrawione lub zestawy broni do konkretnych modeli samolotów. Wszystko oczywiście w skali 1:32, aby pasowało do każdego modelu z oferty.

W pracach nad każdym modelem producent stawia na pierwszym miejscu jakość i przywiązanie do każdego szczegółu. Wszystkie prace rozpoczynają się od dokładnego zapoznania się z oryginałami znajdującymi się w muzeach oraz dokumentacją techniczną dostępna w Internecie. Wszystko po to, aby jak najdokładniej odwzorować najdrobniejszy szczegół w każdym z modeli.

W celu osiągnięcia najwyższej jakości drobne części tłoczone są w metalowych formach, które pozwalają na uzyskanie lepszej jakości. Przez tak duże przywiązanie do szczegółów i staranności w wykonaniu, modele Infinity Models dedykowane są dla bardziej zaawansowanych modelarzy. W ciągu lat firma rozwinęła swoją obecność na rynku modelarskim i zyskała uznanie wśród modelarzy na całym świecie.