Vallejo logo

Vallejo

Rok założenia: 1965
Kraj: Hiszpania

Vallejo jest hiszpańskim producentem akcesoriów modelarskich oraz chemii modelarskiej, który działa na rynku już od 1965 roku. W swojej ofercie posiadają spory wybór farb modelarskich, lakierów modelarskich, elementów do budowy dioram oraz wiele narzędzi modelarskich, wśród których każdy modelarz powinien znaleźć coś dla siebie.

Firma została założona przez Joaquína Vallejo w Walencji. Początkowo Vallejo nie skupiało się na tworzeniu produktów przeznaczonych do modelarstwa. Pierwszymi produktami firmy były farby i lakiery dedykowane dla przemysłu meblarskiego oraz motoryzacyjnego. Dopiero później producent całkowicie skupił się na tworzeniu produktów przeznaczonych do modelarstwa.

Pierwsza linia farb dla modelarzy została wprowadzona na rynek w 1972 roku. Osiem lat później, w 1980 roku powstała flagowa linia farb akrylowych Vallejo z serii Model Color, która szybko zyskała popularność wśród modelarzy na całym świecie. Obecnie w ofercie producenta znajdziemy wiele serii, które przeznaczone są do innych modeli oraz innych technik malowania.

W 2010 roku firma została przejęta przez Acrylicos Vallejo, spółkę zależną z siedzibą w Kolumbii, która prowadzi działalność na całym świecie. Obecnie firma jest jednym z wiodących producentów farb i akcesoriów modelarskich, a ich produkty bez problemu znajdziemy w każdym sklepie modelarskim (stacjonarnym oraz internetowy) na całym świecie. Nikogo nie powinna też dziwić obecność farb oraz narzędzi modelarskich Vallejo w sklepach z grami planszowymi.