Vespid Models logo

Vespid Models

Rok założenia: 2018
Kraj: Chiny

Vespid Models to stosunkowo nowy chiński producent modeli plastikowych, który swoją działalność rozpoczął w 2018 roku. Firma została założona przez grupę entuzjastów modelarstwa z Hongkongu. Pomimo że firma działała na rynku od 2018 roku, to na pierwsze modele trzeba było czekać do 2020 roku. Od samego początku swojej działalności firma produkowała modele czołgów. Pierwsze modele, jakie zostały wydane pod marką Vespid Models, to:

– A-34 'Comet’ MK.1A,

– A-34 'Comet’ MK.1B,

– Flakpanzer VIII „Maus”,

– Pz.Kpfw. VIII Maus V2.

Wszystkie powyższe modele czołgów zostały wykonane w skali 1:72. Do dzisiaj producent skupia się tylko na tej jednej skali, ale może w przyszłości oferta firmy wzbogaci się także o modele wykonane w innych skalach.

Modele Vespid Models charakteryzują się wysoką jakością wykonania oraz precyzyjnymi detalami. W chwili obecnej firma posiada w ofercie 18 modeli czołgów, ale katalog z dostępnymi modelami jest cały czas rozszerzany, więc prędzej czy później do oferty trafią kolejne modele. Niektóre modele wydane w 2020 roku doczekały się już swoich reedycji wzbogaconych o nowe elementy.