Valom logo

Valom

Rok założenia: 2002
Kraj: Czechy

Valom jest czeskim producentem modeli plastikowych założonym w 2002 roku. Siedziba główna firmy znajduje się w Pradze. Firma w swojej ofercie posiada modele samolotów z różnych okresów historycznych. Modele samolotów przedstawiają samoloty wojskowe oraz maszyny cywilne.

Części z tworzyw sztucznych są produkowane w technologii wtrysku do form EPO. Zestawy wykorzystują akcesoria odlewane z poliuretanu, części formowane próżniowo, części fototrawione chemicznie, kalkomanie oraz folie.

Główną skalą, w jakiej produkowane są modele producenta, jest 1:72 i w tej skali znajdziemy ponad 160 modeli. Nie jest to jednak jedyna skala, ponieważ w późniejszym okresie do oferty Valom trafiły również modele samolotów wykonanych w skali 1:48 oraz 1:144. Większość modeli samolotów wykonanych w skali 1:144 przedstawiają samoloty z okresu I wojny światowej.

Producent wyróżnia się wysoką jakością wykonania swoich modeli oraz dokładnymi wersjami różnych typów samolotów. W pracach produkcyjnych Valom stawia na innowacyjne rozwiązania i dzisiejsze modele produkowane są już z wykorzystaniem druku 3D.

Jeśli jakiegoś modelu nie można znaleźć w ofercie producenta, to nic nie stoi na przeszkodzie, aby skontaktować się z nim bezpośrednio i zamówić interesujący nas model w ramach indywidualnego zamówienia.