Very Fire logo

Very Fire

Rok założenia: 2016
Kraj: Chiny

Very Fire to chiński producent modeli plastikowych oraz dodatków do modeli okrętów wojennych. Firma rozpoczęła swoją działalność w 2016 roku i do dzisiaj aktywnie działa na rynku modelarskim. Na początku swojej działalności Very Fire skupiało się na produkcji dodatków do modeli okrętów wojennych w postaci wieżyczek z działami przeciwlotniczymi, dodatków wykonanych z elementów fototrawionych oraz kilku innych detali. Wszystkie te akcesoria były produkowane, jako dodatki do modeli innych producentów.

W 2017 roku Very Fire postanowiło wydawać własne modele okrętów wojennych. Pierwszym modelem, jaki został wyprodukowany przez firmę, był model USS Louisiana wykonany w skali 1:700. W kolejnym 2018 roku do oferty producenta trafiły takie modele, jak:

– U.S. Navy Battleship BB-64 Wisconsin,

– USS New Jersey,

– U.S. Navy Battleship BB-61 Iowa,

– U.S. Navy Battleship BB-63 Missouri,

– USS Missouri BB-63 (1945),

– U.S.Navy Battleship USS Montana.

Wszystkie powyższe modele zostały wyprodukowane w skali 1:350. Firma cały czas pracuje nad nowymi modelami, a co jakiś czas na rynek zostają wypuszczone reedycje wcześniej wydanych modeli, wzbogacone o nowe elementy. Z pewnością Very Fire jest znanym producentem wśród modelarzy specjalizujących się w modelach okrętów wojennych.