Vulcan logo

Vulcan

Rok założenia: 2009
Kraj: Chiny

Vulcan, a dokładniej Vulcan Scale Models, to chiński producent modeli plastikowych, który działał na rynku modelarskim zaledwie 4 lata, w okresie od 2009 do 2013 roku. Za powstanie firmy po raz kolejny odpowiada grupa pasjonatów modelarstwa, którzy postanowili stworzyć zupełnie nową markę, oferującą wysokiej jakości modele plastikowe.

Pierwszym modelem firmy, było działo przeciwczołgowe Ordnance QF 2 Pounder, które zostało wydane w 2010 roku. Model ten został wykonany w skali 1:35 i to właśnie tej skali trzymał się Vulcan przez cały okres swojej działalności. Oprócz modelu działa w 2010 roku w ofercie firmy pojawiły się również dwa modele motocykli z okresu II wojny światowej Zündapp K500 oraz Zündapp K800.

Kolejnymi modelami, jakie trafiły do oferty były modele czołgów:

– British Light Tank Mk VIB,

– British Light Tank Mark VI C,

– British Light Tank Mark VI B,

oraz lekkich traktorów artyleryjskich:

– Soviet Artillery Tractor STZ-5,

– German Artillerieschlepper CT3 601(r).

W pracach nad swoimi modelami Vulcan Scale Models stosowało najnowsze w tamtym czasie technologie, takie jak CAD/CAM. Wszystkie modele były starannie zaprojektowane i wyprodukowane z wysokiej jakości tworzyw sztucznych, co pozwoliło na uzyskanie dużej ilości detali zgodnych z oryginałami.