MisterCraft logo

MisterCraft

Rok założenia: 2002
Kraj: Polska

MisterCraft jest polskim producentem modeli plastikowych, który powstał w 2002 roku, jako kontynuacja tradycji firmy MasterCraft. Całkowite przejście pod brand MisterCraft nastąpiło w 2012 roku i od tamtej pory wszystkie modele wydawane są już pod nową nazwą. Niestety w kwestii jakości niewiele się zmieniło i nadal modele tego producenta wymagają sporo gimnastyki, aby móc spasować ze sobą poszczególne elementy.

Wiele osób rozpoczynających swoją przygodę z modelarstwem sięga właśnie po modele od MisterCraft ze względu na atrakcyjną cenę. Tutaj trzeba przyznać, że cena bywa naprawdę atrakcyjna. Znajdziemy oferty, gdzie za model z zestawem farbek, pędzelkiem i klejem modelarskim zapłacimy 20-30 zł.

Należy jednak pamiętać, że jeśli ktoś pierwszy raz zetknie się z modelem takiej jakości, to szybko porzuci to hobby, widząc ile pracy należy włożyć w poprawne spasowanie elementów. Taka osoba z góry może założyć, że każdy model plastikowy tak właśnie wygląda.

Producent skupia się głównie na produkcji modeli w skali 1:72, ale w ofercie znajdziemy również modele wykonane w skalach 1:48, 1:35, 1:500, 1:24, 1:144 i wiele więcej. Jeżeli chodzi o różnorodność, to ta również przemawia na korzyść producenta, bo w ofercie MisterCraft możemy znaleźć modele samolotów, modele czołgów, modele statków i okrętów podwodnych, modele śmigłowców, modele samochodów, czy też modele ciężarówek. Znajdzie się nawet miejsce dla modeli polowych wyrzutni przeciwpancernych.

Jeśli chodzi o zakres historyczny, to tu również producent nie ogranicza się tylko do jednego okresu historycznego i wśród dostępnych modeli znajdziemy modele maszyn historycznych oraz bardziej współczesnych, tak wojskowych, jak i cywilnych. MisterCraft jest obecnie jednym z największych producentów modeli redukcyjnych w Polsce. Produkty tej firmy są dostępne w sklepach modelarskich w Polsce oraz za granicą.