Fine Molds logo

Fine Molds

Rok założenia: 1987
Kraj: Japonia

Fine Molds jest japońską firmą specjalizującą się w produkcji modeli redukcyjnych. Została założona w 1987 roku w mieście Tokyo przez Toshio Taki. Początkowo firma skupiała się na produkcji modeli samolotów w skali 1:48. Z czasem jednak do oferty dołączyły modele samolotów w skali 1:72.

Modele pochodziły głównie z okresu II wojny światowej, jednak wraz z upływem czasu w ofercie mogliśmy znaleźć również bardziej współczesne maszyny w tym myśliwce m.in. F-15, F-4C, F-4D itp. Wiele z oferowanych przez firmę modeli została wydana w limitowanych edycjach, co sprawia, że są one idealnym celem dla kolekcjonerów.

W ofercie Fine Molds znalazło się również miejsce na modele czołgów w skali 1:35, choć w nieco mniejszej ilości niż modele samolotów. Nawet miłośnicy modeli statków znajdą w ich ofercie coś dla siebie. Jest to też dość specyficzny producent modeli, bo część swoich modeli wydaje w specjalnych edycjach skierowanych typowo pod miłośników anime, choć ograniczają się one do rynku azjatyckiego. Bez względu na edycję oraz model cechą wspólną wszystkich produktów Fine Molds jest wysoka jakość wykonania oraz dbałość o każdy szczegół tak z zewnątrz, jak i wewnątrz.

Oprócz samych modeli Fine Molds posiada w ofercie również akcesoria modelarskie, które stanowią idealny dodatek do modeli producenta. Wśród takich dodatków możemy znaleźć ulepszenia do modeli w postaci dedykowanych elementów fototrawionych lub kalkomanie wskaźników do kokpitów samolotów.

Jeśli tego typu akcesoria nie były dostępne w pudełku z modelem, to zawsze można dokupić je osobno. Firma również oferuje zestawy modelarskie zawierające wiele elementów, które pozwalają modelarzom na tworzenie własnych konstrukcji.