Fly logo

Fly

Rok założenia: 1999
Kraj: Czechy

Fly jest czeskim producentem modeli plastikowych. Firma została założona w 1999 roku w Dolní Lutyně. Za jej powstanie odpowiada grupa pasjonatów modelarstwa, którzy chcieli tworzyć modele lotnicze, które wyróżniałyby się na tle innych producentów na tamtejszym rynku. Od początku swojego istnienia firma skupiała się na produkcji modeli lotniczych w najpopularniejszych skalach, czyli: 1:144, 1:72, 1:48 oraz 1:32. W ofercie Fly znajdują się modele samolotów cywilnych oraz wojskowych.

Początkowo Fly korzystał z form i projektów pochodzących od innych producentów, ale z czasem zaczęli opracowywać i realizować własne projekty i modele. W swojej ofercie mają modele zarówno starszych, jak i nowszych samolotów, w tym także unikatowe i rzadko spotykane inne maszyny lotnicze. Oprócz bogatej oferty samolotów, wśród produktów oferowanych przez firmę znajdują się również akcesoria do modeli samolotów takie, jak odlewy bomb oraz szyb do kokpitów różnych samolotów.

Firma Fly znana jest z tego, że stara się produkować modele trudne do znalezienia w ofertach innych producentów. Przy pracach nad projektami często współpracuje z różnymi instytucjami i muzeami, które udostępniają im oryginalne plany, projekty oraz dokumentację do opracowywanych modeli. Obecnie Fly jest jednym z największych producentów modeli w Czechach, a swoją dystrybucję prowadzi głównie na terenie Europy, Ameryki Północnej oraz na rynku azjatyckim. Firma cały czas się rozwija i cały czas pracuje nad opracowaniem nowych modeli.