Fujimi logo

Fujimi

Rok założenia: 1961
Kraj: Japonia

Fujimi to japoński producent modeli plastikowych, który został założony w 1961 i od początku swojej działalności zajmował się wytwarzaniem wspomnianych wcześniej modeli. Na początku lat 70 firma skupiła się na produkcji modeli samochodów wyścigowych oraz modeli okrętów wojennych. Jeżeli chodzi o modele samochodów, to w początkowym okresie działalności skupiano się głównie na japońskich markach. Z czasem rozszerzono ofertę również o europejskie marki m.in. Porsche i Mercedes. Większość modeli samochodów produkowana jest w skali 1:24, natomiast w przypadku okrętów wojenny skala modeli wynosi 1:700.

W 1990 roku Fujimi rozszerzyło swoją ofertę o modele samolotów oraz modele motocykli. Firma zyskała popularność dzięki wysokiej jakości wykonania swoich modeli oraz autentycznemu odwzorowaniu oryginalnych pojazdów. W latach 2000 Fujimi rozszerzyło swoją ofertę o modele pojazdów cywilnych, a także modele związane z anime i mangą. Firma współpracuje z wieloma japońskimi producentami anime, tworząc modele związane z popularnymi seriami, takimi jak „Mobile Suit Gundam”, „Macross” czy „Neon Genesis Evangelion”.

Do oferty firmy cały czas trafiają nowe modele. Wśród nich możemy znaleźć również bardzo osobliwe modele, takie jak modele chrząszczy, modliszek itp. Można powiedzieć, że jest to bardzo płodny producent modeli i w najbliższym czasie nie powinno im braknąć pomysłów na tworzenie nowych modeli.