Forces of Valor logo

Forces of Valor

Rok założenia: 2001
Kraj: USA

Forces of Valor jest amerykańskim producentem modeli plastikowych, choć siedziba główna firmy mieści się w Hongkongu. Firma została założona w 2001 roku. W swojej ofercie oprócz modeli plastikowych posiada również modele kolekcjonerskie wykonane z metalu. Forces of Valor podlega pod firmę Unimax Toys Limited i jest dystrybuowana przez Panache Place na terenie USA.

W ofercie producenta znajdziemy modele samolotów oraz modele czołgów. Są wśród nich maszyny z okresu II wojny światowej takie, jak np.: U.S. M4A1 Sherman, U.S. M24 Chaffee, czy Russian Heavy Tank KV-2., ale znajdziemy również modele bardziej współczesne np.: U.S. M1A2 Abrams, JGSDF Type 10.

Wszystkie produkowane przez Forces of Valor wytwarzane są w jednej skali 1:72. Dla jednych będzie to rozczarowanie, choć ta skala idealnie sprawdza się w przypadku dioram, więc też znajdą się zwolennicy takich modeli. W ciągu kilku lat marka Forces of Valor zdobyła popularność wśród modelarzy i stała się jednym z wiodących producentów modeli wojskowych na świecie.

W 2010 roku firma Unimax Toys Limited została przejęta przez amerykańską firmę Panache Place, Inc. W 2012 roku marka Forces of Valor została wykupiona przez amerykańską firmę Waltersons, Inc. i od tego czasu jest rozwijana pod jej szyldem.