Panda logo

Panda

Rok założenia: 2011
Kraj: Chiny

Panda, a dokładniej Panda Hobby jest chińskim producentem modeli plastikowych, który powstał w 2011 roku i jest częścią większej korporacji plastikowych modeli, składającej się z kilku różnych marek.

Firma specjalizuje się w produkcji modeli pojazdów wojskowych, wśród których znajdziemy modele czołgów oraz modele ciężarówek. Tym, co odróżnia producenta Panda od innych producentów, jest z pewnością to, że ten skupia się głównie na modelach bardziej współczesnych.

W ofercie Panda Hobby znajdziemy pojedyncze modele z okresu I lub II wojny światowej, a pozostałe dotyczą współczesnych militariów. Kolejnym elementem wyróżniającym tego producenta jest jego oryginalna oferta. Wśród modeli Panda nie znajdziemy modeli samolotów, helikopterów czy samochodów. Nie znajdziemy również modeli pojazdów cywilnych. Wszystko kręci się wokół czołgów oraz ciężarówek wojskowych m.in.:

– M1235 A1 MaxxPro Dash DXM,

– M1235 MaxxPro Dash w/SparkII Mine Roller,

– COUGAR 4X4 MRAP,

– COUGAR H A1 ISS 4×4 MRAP.

Prawie wszystkie modele wykonane są w skali 1:35. Wyjątkiem jest tylko model czołgu Pzkpfw. 38(t) Ausf.E/F wykonany w skali 1:16 oraz model sIG33 15cm Heavy Infantry Gun również wykonany w skali 1:16.

Panda Hobby produkuje modele z wysokiej jakości tworzyw sztucznych, posiadające szczegółowe detale oraz opcje pozwalające na różne modyfikacje i konfiguracje. Ich modele charakteryzują się nowoczesnym podejściem do projektowania.