Polar Lights logo

Polar Lights

Rok założenia: 1994
Kraj: USA

Polar Lights jest amerykańskim producentem modeli plastikowych, który został założony w 1994 roku przez Thomasa S. Lifforda i był jednym z pierwszych producentów modeli związanych z popularnymi filmami i serialami.

Wśród takich modeli znajdziemy modele statków kosmicznych opartych na licencji Star Trek, które zostały wykonane w skali 1:10000. Oprócz tego typu modeli w katalogu Polar Lights znalazło się miejsce dla modeli samochodów znanych z filmów oraz postaci z fikcyjnych światów znanych z ekranów.

Pierwszym modelem Polar Lights był model USS Enterprise znany właśnie z serialu Star Trek. Z czasem do oferty firmy trafiły również modele figurek popularnych postaci. Wśród nich znaleźli się członkowie zespołu KISS, których figurki zostały wykonane w skali 1:10.

Kolejnym charakterystycznym modelem dostępnym w ofercie firmy jest maszyna czasu z filmu „Powrót do przeszłości”, czyli DeLorean DMC-12 w skali 1:25 (w różnych odmianach).

W 2004 roku Polar Lights został przejęty przez firmę Playing Mantis, która następnie została kupiona przez RC2 Corporation. W 2008 roku firma Round 2 Models przejęła markę Polar Lights wraz z prawami do jej modeli.

Obecnie firma Round 2 Models jest właścicielem marki Polar Lights i nadal produkuje modele związane z popkulturą dla fanów na całym świecie.