PST logo

PST

Rok założenia: 1998
Kraj: Białoruś

PST to białoruski producent modeli plastikowych, którego siedziba mieści się w Mińsku. Firma została założona w 1998 roku, a jej główną specjalizacją są modele pojazdów wojskowych wykonanych w skali 1:72. Wśród oferty dostępnych modeli znajdziemy modele czołgów, modele ciężarówek oraz modele stacjonarnych dział przeciwpancernych.

Nazwa firmy jest skrótem od Plastic Scale Technology. W początkowym okresie swojego istnienia firma zajmowała się głównie importem oraz dystrybucją modeli innych producentów i dopiero po pewnym czasie zajęła się tworzeniem własnych modeli.

Pierwszym modelem wyprodukowanym pod własną marką PST, był radziecki czołg T-54. Od tego czasu katalog producenta rozrósł się do ponad 100 pozycji i cały czas jest rozwijany.

Firma PST skupia się na produkcji modeli, które nie są łatwo dostępne na rynku, w szczególności pojazdów białoruskich i radzieckich. Wiele z tych modeli jest wykonanych z nowych form wtryskowych, co oznacza, że są bardzo szczegółowe i dokładne. Firma wykorzystuje również zaawansowane technologie, takie jak skanowanie 3D, aby zapewnić jak najwyższą jakość swoich modeli.