Project Bat logo

Project Bat

Rok założenia: 2015
Kraj: Ukraina

Project Bat albo, jak ktoś woli Bat Project jest ukraińskim producentem modeli plastikowych, który powstał w 2015 roku. Siedziba firmy znajduje się w Kijowie. Firma specjalizuje się w produkcji modeli samolotów z okresu I oraz II wojny światowej. Wszystkie modele wykonane są w skali 1:72. Firma zyskała uznanie dzięki dbałości o najdrobniejsze szczegóły, a ich modele są zgodne z oryginałami w każdym detalu.

Firma pomimo kilku lat obecności na rynku nie posiada zbyt bogatej oferty modeli. Do dziś wyprodukowali zaledwie 14 modeli samolotów. Project Bat nadrabia aktywnością na rynku modelarskim i bierze udział w wielu wystawach oraz pokazach modelarskich organizowanych na całym świecie, dzięki czemu zaznacza swoją obecność na rynku.

Co jakiś czas wydawane są modele wyprodukowane z nowych forma, a niektóre z zestawów zawierają nowe kalkomanie. Być może w przyszłości oferta firmy zostanie rozbudowana o nowe pozycje, a do tego czasu trzeba się zadowolić obecnie dostępną ofertą, choć znalezienie modeli od tego producenta na naszym rynku może być nieco problematyczne.