Thunder Model logo

Thunder Model

Rok założenia: 2016
Kraj: Chiny

Thunder Model jest chińskim stosunkowo młodym producentem modeli. Firma swoją działalność rozpoczęła w 2016 roku w mieście Dongguan w prowincji Guangdong w Chinach i specjalizuje się w produkcji modeli w skali 1:35.

Producent szybko zyskał przychylność modelarzy na całym świecie i słynie z wysokiej jakości wykonania i detali swoich modeli oraz z dbałości o dokładność historyczną. Za popularnością Thunder Model przemawia także oferta z dostępnymi modelami, które ciężko zdobyć u innych producentów. Przykładami takich modeli są modele wagonów kolejowych z okresu II wojny światowej:

– German Güterwagen Gr,

– German Flat Wagon Ssyl,

– German Gedeckter Güterwagen G10.

Oprócz modeli wagonów kolejowych w ofercie producenta znajdziemy również modele czołgów, modele ciężarówek wojskowych, oraz transporterów opancerzonych. W 2017 i 2018 roku katalog Thunder Model wzbogacił się o dwa modele amerykańskich motocykli (również wykonanych w skali 1:35):

– US Military Motorcycle Indian 741B,

– US Indian „Scout” and „Sport” Motorcycles.

Od początku swojej działalności w 2016 roku firma wyprodukowała łącznie 33 modele, które są chętnie wybierane przez modelarzy. Firma cały czas się rozwija i oferta co jakiś czas wzbogacana jest o nowe modele, więc z pewnością warto jest obserwować oficjalną stronę producenta, gdzie można znaleźć najświeższe informacje na temat dostępnych modeli.