Techmod logo

Techmod

Rok założenia: 1989
Kraj: Polska

Techmod to polski producent kalkomanii do modeli. Firma powstała w 1989 roku w Dąbrowie Górniczej. Firma znana jest w środowisku modelarskim, jako producent wysokiej jakości kalkomanii do modeli. Zanim pierwsze produkty opuściły taśmę produkcyjną, najpierw skupiono się na przygotowaniach całego procesu produkcji, doboru materiałów oraz testowaniu setek różnych możliwości tak, aby pierwsze partia zaskarbiła sobie przychylność modelarzy.

Firma działa do dzisiaj, więc śmiało można stwierdzić, że miesiące przygotować nie poszły na marne i wyprodukowane kalkomanie do samolotów oraz innych pojazdów trafiły w gusta odbiorców. Cały czas oferta kalkomanii była rozbudowywana, aż w końcu przyszła pora na stworzenie pierwszego plastikowego modelu. Obecnie w ofercie Techmod znajdują się 3 modele samolotów:

– Friedrichshafen FF33E,

– FF33E,

– SK-2 Friedrichshafen FF33E.

Wszystkie powyższe modele zostały wykonane w skali 1:48 i tu warto dodać, że firma cały czas funkcjonuje na rynku, więc może jeszcze będziemy świadkami premiery kolejnych modeli tego producenta. Techmod posiada na tyle stabilną pozycję na rynku, że może sobie pozwolić na testowanie nowych rozwiązań oraz nowych metod produkcji, tak kalkomanii, jak i modeli.

Oprócz samych kalkomanii i kilku wspomnianych wyżej modeli w sklepie internetowych Techmod można zaopatrzyć się w specjalny papier do kalkomanii, na którym będziemy mogli zaprojektować i stworzyć kalkomanie na własne potrzeby.