Beemax logo

Beemax

Rok założenia: 2016
Kraj: Chiny

Beemax jest stosunkowo nowym producentem modeli. Firma została założona w 2016 roku w Makau w Chinach. Za jej powstanie odpowiada grupa entuzjastów modelarstwa samochodowego i lotniczego. Od początku swojego istnienia Beemax skupiało się na tworzeniu wysokiej jakości modeli samochodów wyścigowych.

Szczególnie duża część oferty firmy poświęcona jest replikom japońskim modeli samochodów wyścigowych z lat 80 i 90. Producent znany jest z tworzenia precyzyjnie odwzorowanych modeli w skali 1:24. Najpopularniejszymi modelami wydanymi przez Beemax są modele Hondy Civic, Toyoty Corolla, Nissana Skyline oraz Porsche 935 K2.

Modele wydawane przez Beemax cieszą się uznaniem i sporą popularnością wśród modelarzy specjalizujących się w klejeniu modeli samochodów (zwłaszcza wśród miłośników japońskich samochodów sportowych i rajdowych). Wszystko za sprawą starannie spasowanym elementom, jakością i dbałością o każdy najdrobniejszy szczegół modelu.

Produkty Beemax Model Kits są zwykle bardzo dokładnie odwzorowane i zawierają wiele drobnych detali. Obecnie producent jest częścią grupy modelarskiej EJAN, której siedziba również znajduje się w Makau. Sama grupa modelarska EJAN specjalizuje się w produkcji modeli samochodów, motocykli oraz akcesoriów modelarskich.