Border Model logo

Border Model

Rok założenia: 2017
Kraj: Chiny

Border Model jest chińskim producentem modeli plastikowych, materiałów eksploatacyjnych oraz akcesoriów do modeli. Firma powstała w 2017 roku na Tajwanie. Za powstanie firmy odpowiadają pasjonaci modelarstwa z bogatym doświadczeniem w projektowaniu i produkcji modeli zbrojnych. Od samego początku swojej działalności Border Model skupiało się na produkcji modeli czołgów oraz pojazdów pancernych.

Z czasem wzbogacili ofertę o kilka modeli samolotów, a nawet jeden model okrętu podwodnego w skali 1:35. Wszystkie modele czołgów oferowanych przez producenta dostępne są w skali 1:35. W przypadku modeli samolotów możemy wybierać między modelami w skali 1:32 oraz mniej typowej dla modeli samolotów 1:35.

Firma zyskała sporą popularność wśród modelarzy ze względu na doskonałą jakość swoich modeli, unikalne i praktyczne wzornictwo i dobremu stosunkowi jakości do ceny. Ta sama zasad dotyczy również akcesoriów modelarskich produkowanych przez Border Model. Wśród nich znajdziemy pęsety, aerografy, szlifierki do papieru, stojaki ekspozycyjne i wiele więcej. Oferta jest stale rozbudowywana i co jakiś czas możemy natknąć się na nowości wydawnicze tego producenta.