Big Model logo

Big Model

Rok założenia: 2018
Kraj: Polska

Big Model to stosunkowo nowy producent modeli. Firma pochodzi z polski i została założona w 2018 roku przez pasjonatów modelarstwa, których celem było tworzenie, jak najdokładniejszych maszyn. Rodzimy producent skupia się na produkcji modeli samolotów pasażerskich, ale wśród dostępnych modeli znajdziemy również maszyny wojskowe, które produkowane były w okresie międzywojennym.

Duża część z oferowanych maszyn jest polskiej produkcji i często zdarza się tak, że modele oferowane przez firmę Big Model nie są dostępne u innych producentów. Oprócz produkcji modeli samolotów Big Model produkuje również modele śmigłowców. Wszystkie modele śmigłowców tworzone są w skali 1:72. Jeśli chodzi o modele samolotów, to możemy wybierać w skalach 1:48, 1:72 oraz 1:144. Firma zdobywała również wiele nagród na różnych konkursach modelarskich.

Część modeli oferowanych przez Big Model kierowana jest do młodszych fanów modelarstwa. Z myślą o najmłodszych powstała seria „Junior Set”. W zestawach tej serii oprócz samego modelu znajdziemy zestaw farbek modelarskich w kolorach potrzebnych do kompletnego pomalowania sklejanego modelu, klej oraz pędzelek modelarski. Tego typu modele, także cieszą się sporą popularnością ze względu na zachęcającą cenę. Praktycznie każdy fan modeli powinien móc sobie pozwolić na taki zestaw, bo ich ceny oscylują w okolicach 50 zł.

Dla przeciwwagi Big Model produkuje również modele dla bardziej zaawansowanych i doświadczonych modelarzy. Modele w wersji Profi Pack mogą stanowić już swego rodzaju wyzwanie dla modelarza i być testem jego umiejętności. Modele produkowane przez Big Model wydawane są w limitowanych seriach z mocno ograniczoną ilością egzemplarzy.

Każdy model opuszczający taśmę produkcyjną posiada własny numer seryjny. Często w zwykłych modelach tego producenta znajdziemy również elementy fototrawione oraz kilka rodzajów kalkomanii, z których można wybrać odpowiednie oznaczenia. Cały czas powstają nowe modele od Big Model i przeważnie w jednym czasie swoją premierę ma kilka różnych modeli producenta.