Black Dog logo

Black Dog

Rok założenia: 2008
Kraj: Czechy

Firma Black Dog nie jest typowym producentem modeli plastikowych. Została założona w Czechach w 2008 roku. Za jej powstanie odpowiada zespół modelarzy, którzy chcieli dostarczyć wysokiej jakości akcesoria modelarskie. Jej główny profil działalności obejmuje produkcję akcesoriów modelarskich, takich jak zestawy fototrawione, wycinane laserowo elementy, elementy żywiczne służące do wykańczania modeli.

Produkty firmy są znane i cenione wśród modelarzy na całym świecie ze względu na wysoką jakość wykonania i dbałości o detale. W ofercie firmy na dzień dzisiejszy możemy znaleźć akcesoria do modeli w różnych skalach, które są związane z tematyką wojskową, lotniczą i cywilną. W całej ofercie największą popularnością cieszą się elementy takie, jak plecaki załogi do umieszczania na modelach czołgów, koła do wojskowych ciężarówek, a nawet detale do silników samolotów.

Jednak z czasem nawet taka firma, jak Black Dog postanowiła opracować własne modele plastikowe. Niestety nie są to jakieś spektakularne modele i nie powalają ani wyglądem, ani jakością. Wśród stworzonych modeli znajdziemy kilka modeli samochodów Land Rover w różnych odmianach, kilka czołgów eksperymentalnych i w zasadzie to tyle. Wszystkie modele zostały wyprodukowane w skali 1:72, ale są ciężko dostępne na naszym rynku. Zdecydowanie łatwiej jest dostać akcesoria do modeli firmy Black Dog, niż same modele.